LV RU EN
 

Republikas laukums 2 - 306
Rīga, LV - 1081
Tel.: +371 67027079
Fax.: +371 67027079Did you know?
After a forest owner has harvested some of his/her forest, after a few years there is a new forest stand growing. Also in that case of forest owner has not done anything in the felling site... because the climate and soil in Latvia facilitate forest tree seeds sowing in soil and growing. The task of the forest owner is to do young stand management in order to create better quality of the forest.

Read more
Jaunumi
15.08.2017
Par „Sakoptākā meža” titulu cīnīsies septiņi finālisti

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa „Sakoptākais mežs" žūrija, izvērtējot visus konkursam iesniegtos pieteikumus, ir izvirzījusi septiņus meža īpašumus, kas turpinās cīņu par „Sakoptākā meža" titulu.  Otrās kārtas ietvaros žūrijas locekļi dosies pie mežu īpašniekiem un vērtēs izvirzītos mežus klātienē. Pirmais žūrijas izbraukums jau šonedēļ - 17.augustā. 
Konkursa „Sakoptākais mežs" otrajai kārtai izvēlēti šādi meža īpašumi: „Aucenieki" un „Polīši" Kuldīgas novadā, „Jaunkalniņi" Brocēnu novadā, „Liepziedi" Limbažu novadā, „Ļūcāni" Jēkabpils novadā, „Liepas" Burtnieku novadā, „Barnekalns" Madonas novadā. 
Kopā tika saņemts 21 pieteikums par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits bija Kurzemes reģionā. Pieteikumi saņemti arī no Vidzemes, Latgales un Sēlijas.
„No visiem pieteikumiem atlasīt septiņus labākos nebija viegls uzdevums. Katram pieteiktajam mežam piemita vismaz viena uzvarētāja cienīga īpašība, tāpēc žūrijas locekļiem ilgi nācās lauzīt galvas, lai no visiem kandidātiem atlasītu tikai dažus, kas tālāk cīnīsies par „Sakoptākā meža" titulu. Tomēr gribu atgādināt, ka visi dalībnieki ir savā ziņā uzvarētāji, tāpēc no biedrības puses izsakām pateicību visiem, kas piedalījās," norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks. 
Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā. Tāpat tika lūgtas arī vietējās pašvaldības atsauksmes par konkrēto meža īpašumu. 
Konkursa otrajā kārtā žūrijas locekļi dosies trijos izbraukumos - 17., 24. augustā un 7. septembrī, lai apskatītu un novērtētu konkursa dalībnieku meža īpašumus klātienē. Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no īpašumiem ir pelnījis „Sakoptākā meža" titulu. 
Mediju pārstāvji ir aicināti pievienoties žūrijas izbraukumos, klātienē iepazīstoties ar mežu īpašniekiem, konkursa organizētājiem, kā arī žūrijas pārstāvjiem. Pirmais izbraukums notiks 17.augustā. Izbraukuma laikā tiks apskatīti šādi meža īpašumi: „Ļūcāni" Jēkabpils novadā; „Barnekalns" Madonas novadā.
Izbraukumos tiek organizēts kopīgs transports no Rīgas. Izbraukšana paredzēta plkst. 08.30 no Skaistkalnes ielas 1, Rīgā. Par transporta iespējām un papildu informāciju lūdzam sazināties pa tel. 26903355 vai e-pastu zane@mezaipasnieki.lv. 
24.augustā žūrija dosies uz „Auceniekiem" un „Polīšiem" Kuldīgas novadā un „Jaunkalniņiem" Brocēnu novadā. Savukārt 7.septembrī pie „Liepziedu" īpašnieka Limbažu novadā un „Liepas" īpašnieka Burtnieku novadā. 
Konkursa mērķis ir apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos un veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs" pasākuma ietvaros. 
Papildu informācija:Zane IeviņaLatvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa „Sakoptākais mežs"Projektu vadītājaTālr.nr. 28714968e-pasts: zane@mezaipasnieki.lv...

28.07.2017
Saeima atbalsta nemainīt IIN aprēķina kārtību privātajiem meža īpašniekiem!

Šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", atbalstot nemainīt IIN nominālo likmi privātajiem meža īpašniekiem!
Sākotnēji Finanšu ministrija bija ieplānojusi mainīt IIN nominālo likmi ienākumiem no sev piederoša augoša meža pārdošanas un kokmateriālu pārdošanas, bet pēc ilgstošām diskusijām ar meža nozares pārstāvjiem tika pieņemts lēmums, ka veikt izmaiņas ir pārāk riskanti, jo meža īpašnieki var atgriezties pie skaidras naudas darījumiem, izvairoties no patiesās darījumu vērtības uzrādīšanas. Līdz šim IIN nominālā likme no sev piederoša augoša meža un kokmateriālu pārdošanas ir 10 %, savukārt izdevumu norma augoša meža pārdošanas gadījumā ir 25 %, bet kokmateriālu pārdošanas gadījumā 50 %. 
Šāda nodokļu administrēšanas kārtība strādā kopš 2009. gada, kas tika piedāvāta no meža nozares puses lai, pirmkārt, būtiski samazinātu fiktīvo darījumu apjomu darījumos ar sev piederošu augošu mežu vai tajā sagatavotu kokmateriālu un, otrkārt, novērstu radušos situāciju, ka meža īpašnieki, kas izvairījās no IIN samaksas, atteicās pārdot kokmateriālus legāli strādājošiem mežizstrādātājiem vai apaļkoku pārstrādātājiem. Šādas jaunas nodokļu administrēšanas kārtības rezultātā uzrādītā darījumu summa salīdzinājumā ar 2009. gadu ir augusi 22 reizes!  
Ņemot vērā iepriekš minēto,  devāmies arī uz 26.07.2017. notiekošo Budžeta komisijas sēdi, kurā tika izskatīti Finanšu ministrijas sagatavotie priekšlikumi mainīt izdevumu normu ienākumiem no sev piederoša meža pārdošanas no 25 % uz 20 %. Ņemot vērā nozari pārstāvošo organizāciju argumentāciju šādi priekšlikumi netika atbalstīti. Izsakām pateicību tiem deputātiem, kas šodien atbalstīja godīgas uzņēmējdarbības tālāku attīstību meža nozarē!...

All news