Lauksaimniecības komisārs Fils Hogans šī gada 2. februāri sāka publisko konsultāciju KLP pēc 2020. gada uzlabošanai. Publiskā konsultācija ritēja 3 mēnešus un tās dalībnieki tika aicināti dalīties ar saviem viedokļiem par izaicinājumiem ar kuriem saskaras ES lauksaimniecības sektors, lauku reģioni un sabiedrība kā tāda un kā KLP var tikt izmantots, lai palīdzētu sasniegt uzstādītos mērķus. ES komisija prezentēja publiskās konsultācijas rezultātus konferencē, kas norisinājās 7. jūlijā.
Komisija saņēma vairāk kā 300 000 atbildes, taču lielākā daļa no tām bija kampaņu, kā "Living land", ietvaros sniegtas automātiskās atbildes uz slēgtajiem jautājumiem. Pēc šo atbilžu izslēgšanas no rezultātiem palika gandrīz 60 000 autentisku atbilžu. Autentiskās atbildes tika grupētas 3 grupās: "cilvēki, kas ir saistīti ar lauksaimniecību un mežsaimniecību", "citi pilsoņi" un "organizācijas".
Viedokļi starp šīm trim grupām spēcīgi atšķīrās, jo īpaši jautājumos, kur bija ekonomiskā izaugsme, dabas aizsardzība un nākotnes izaicinājumi, kā šos abus mērķus apvienot. Savukārt visas trīs grupas piekrita, ka KLP vajadzētu investēt attīstībā, izaugsmē un nodarbinātībā, kā arī pielāgošanās klimata izmaiņām un ES kopējā tirgus stiprināšana.
Konferencē netika likts uzsvars uz mežu nozari. Publiskajā konsultācijā bija tikai 1 jautājums, kas bija tieši saistīts ar mežu nozari: "kurā no sekojošajām jomām jūsuprāt KLP vajadzēt stiprināt atbalstu ilgtspējīgai mežsaimniecībai?". "Citu pilsoņu" un "Lauksaimnieku un mežsaimnieku" atbildes ievērojami atšķīrās. "Lauksaimnieku un mežsaimnieku" visbiežāk sniegtā atbilde bija "koksnes mobilizācija priekš kokrūpniecības un enerģētikas", savukārt šī atbilde bija visnepopulārākā "citiem pilsoņiem". Šīs grupas vispopulārākā atbilde uz šo jautājumu bija "palielināt meža ekosistēmu noturību un aizsardzību".
Ar konferencē prezentētajiem rezultātiem un ar KLP saistošu informāciju var iepazīties šeit.
Rakstu sagatavoja: Aigars Loks (CEPF praktikants)