Sākums
Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Egļu astoņzobu mizgraužu posts Gaujas nacionālajā parkā iet plašumā

Egļu astoņzobu mizgraužu posts Gaujas nacionālajā parkā iet plašumā

Otrdien, 22, novembrī meža nozares speciālisti ar vadošo meža entomologu Agni Šmitu aplūkoja vienu no mežaudzēm Gaujas nacionālajā parkā, kur egļu astoņzobu mizgrauzis pārvarējis koku sugu barjeru un postījis arī priedes. Situācija Gaujas nacionālajā parkā jau ilgstoši ir satraucoša, kas var radīt ievērojamu postu ne tikai aizsargājamā dabas teritorijā. 

Runājot ar sastaptajiem meža īpašniekiem Gaujas nacionālajā parkā, lielākās sāpes ir nespēja rīkoties un cīnīties ar egļu astoņzobu mizgrauzi. Ļoti daudziem nākas noskatīties, kā viņu meža īpašums aiziet bojā.

Vai tiešām nav pienācis laiks domāt kā apsaimniekot šos biotopus aizsargājamās teritorijās, rodot līdzsvaru starp atmirušās koksnes daudzumu un iespēju atjaunot mežu nākotnei? Nekā nedarīšana ar mizgraužu postījumiem var radīt situāciju, kad šī teritorija var kļūt par draudu ļoti plašai meža teritorijai ārpus Gaujas nacionālā parka.

Latvijas Meža īpašnieku biedrība, lai izglītotu un palīdzētu  meža īpašniekiem, šobrīd veido sižetu, pamācību “Egļu astoņzobu mizgrauža izplatība, riski un vēlamā meža īpašnieku rīcība to samazināšanai”, kas iekļaus vispārīgu informāciju par egļu astoņzobu mizgrauzi un kā rīkoties meža īpašniekam, lai izvairītos no šī kaitēkļa un ko darīt, kad kaitēklis jau ir sastopams egļu audzē.