Sākums
Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Eiropas meža īpašnieki aicina Eiropas Savienības līderus transformēt Zaļo kursu, lai veidotu ilgtspējīgu, drošu un pārtikušu Eiropu

Eiropas meža īpašnieki aicina Eiropas Savienības līderus transformēt Zaļo kursu, lai veidotu ilgtspējīgu, drošu un pārtikušu Eiropu

Baltijas meža īpašnieku organizācijas ir pievienojušās ar parakstiem un šodien nosūtījušas kopīgu Eiropas meža īpašnieku vēstuli Eiropas Savienības līderiem Urzulai von der Leienai un Fransam Timermanam par nepieciešamību veidot Eiropas drošību un apgādi izmantojot vietējo atjaunojamo resursu izmantošanu Krievijas gāzes vietā.

Pret Krieviju un Baltkrieviju ieviestās sankcijas izpaužas arī kā apaļkoku un koksnes produktu importa pārtraukums Eiropā no Krievijas un Baltkrievijas. Lai nodrošinātu esošās vajadzības gan enerģijas ražošanai, gan izejmateriālus būvniecībai un bioekonomikai, ir nepieciešams kompensēt šos būtiskos izejvielu apjomus.

“Lai pārtrauktu karu Ukrainā, ir steidzami jāmazina Eiropas atkarība no Krievijas fosilām izejvielām. Sabiedrība un ekonomika jānodrošina ar uzticamiem un cenā pieejamiem enerģijas avotiem no atjaunojamiem resursiem. ES var nodrošināt enerģētisko neatkarību, sasniegt klimata mērķus un veidot taisnīgu sabiedrību, ja meži tiek ilgtspējīgi apsaimniekoti un aktīvi izmantoti šo mērķu sasniegšanai”, teikts vēstulē Eiropas Savienības līderiem.

Šobrīd Eiropā daudzas valstis pārskata ārpolitikas, drošības un apgādes jautājumus, kas prasa ne vien politisku lēmumu pieņemšanu, bet arī ekonomikas transformāciju, lai atteiktos no Krievijas gāzes. “Ir pienācis laiks arī Eiropas Savienībai pamosties un pievērsties šai realitātei”, teikts vēstulē. Pāreja uz drošu apgādi no citiem avotiem prasa gan investīcijas, gan atrast citus avotus enerģijas ražošanai. Meža īpašnieki Eiropā jau ilgi pirms kara ir norādījuši uz nepieciešamību izmantot Eiropas mežu potenciālu, lai ar apsaimniekošanas metodēm veicinātu mežu produktivitāti un tādējādi arī palīdzētu sasniegt klimata mērķus ilgtermiņā, kā arī nodrošinātu atjaunojamu resursu pieejamību būvniecībai un bioekonomikai, kas ir vienīgais veids, kā atteikties no fosilām izejvielām. Tai pat laikā apsaimniekoti meži turpina nodrošināt eiropiešus ar mežu platībām cilvēku labsajūtai un bioloģiskai daudzveidībai.

Līdz šim meža īpašnieku balsis nav pietiekami sadzirdētas, kas atspoguļojas vairākos Eiropas Komisijā topošos dokumentos, kas paredz ierobežot meža apsaimniekošanu nerēķinoties ar ES dalībvalstu iedzīvotāju vajadzībām un maksātspēju.

Informācija kontaktiem: Aiga Grasmane 29421875

Vēstule pieejama ŠEIT!