Šogad Eiropas Privāto meža īpašnieku konfederāciju (CEPF) atzīmē 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Šo gadu laikā tā ir spējusi pierādīt sevi kā svarīgu spēlētāju ar meža nozari saistīto Eiropas līmeņa likumdošanas projektu izstrādē. Šobrīd organizācija apvieno 23 privāto mežu īpašnieku organizācijas, kopā pārstāvot 16 miljonus privāto meža īpašnieku Eiropā. CEPF vīzija ir kļūt par ģimeņu mežsaimniecības pārstāvi, lai caur ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu veicinātu privātā īpašumā vērtības palielināšanos.
CEPF pulcina meža nozares ekspertus no dažādām valstīm
CEPF jaunās ģenerālsekretāres Emma Berglund vadībā komanda aktīvi strādā, lai nodrošinātu meža nozares atpazīstamību un stiprinātu privāto meža īpašnieku pozīcijas Eiropas līmenī. Tiek aktīvi strādāts, lai attīstītu ilgtspējīgas mežsaimniecību, atbalstītu privātos meža īpašniekus un sargātu viņu īpašumtiesības, kā arī veicinātu reģionālo organizāciju sadarbību ar Eiropas institūcijām. Regulāri satiekas CEPF ekspertu grupa, lai pārrunātu dažādās nacionālās meža nozares problēmas un aktualitātes un diskutētu par šo jautājumu tālāku attīstību Eiropas līmenī.
Iesaistās diskusijās par klimata pārmaiņām
Jau ilgu laiku dažādos līmeņos pārrunāta meža loma klimata pārmaiņu mazināšanā, tāpēc CEPF seko līdzi COP21 procesam, lai paustu meža īpašnieku viedokli, apzinoties meža pieaugošo un varbūt pat izšķirošo lomu klimata pārmaiņu mazināšanā nākotnē. Vienlaicīgi notiek arī aktīvas diskusijas par bioenerģijas attīstību klimata pārmaiņu kontekstā. Organizācija uzmanīgi seko līdzi ilgtspējīgas bioenerģijas kritērija izstrādei, lai aizsargātu meža īpašnieku tiesības.
Strādā ar dabas daudzveidības un bioekonomikas attīstības jautājumiem
Privātie meža īpašnieki atbalsta dabas daudzveidības saglabāšanas iniciatīvas, tomēr neraugoties uz to CEPF seko līdzi, lai tās neapdraudētu visus trīs ilgtspējīgas mežsaimniecības pamatus – sociālos, ekonomiskos un ekoloģiskos aspektus. Nesen noslēdzās darbs pie jaunās Eiropas mežu stratēģijas. Mežsaimniecības loma pieaug arī lauku apvidu attīstības kontekstā.
Ģenerālsekretāre Emma Berglud uzsver, ka komunikācija ir pats svarīgākais, lai veidotu izpratni un sapratni starp meža īpašniekiem Eiropā un likumdevējiem Briselē.
Ar pilnu rakstu iespējams iepazīties „Forêts de France“, 2016. gada maija žurnālā. Raksta autors Donatienne du Jeu. Rakstu angļu valodā tulkoja Michel Dostert.
Informāciju sagatavoja Laura Ķēniņa (praktikante CEPF).