Sākums
Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Esot mežā, esi ļoti uzmanīgs ar uguni!

Esot mežā, esi ļoti uzmanīgs ar uguni!

🔥 Ņemot vērā šajās dienās Latvijā valdošo sauso un karsto laiku, kā arī prognozes nākamajai nedēļai, aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju būt īpaši piesardzīgam gan atrodoties mežā, gan pārvietojoties ar automašīnām cauri mežiem, lai neuzmanības vai neapdomības dēļ netiktu izraisīts ugunsgrēks, kura rezultātā var iet bojā daudzi meža iemītnieki, kā arī iznīcinātas mežaudzes.

🧨 Jau šobrīd iedzīvotāji sāk lasīt sēnes un mellenes, kā arī apmeklē mežos esošas ūdenstilpes, taču iespēju baudīt meža veltes un veldzēties nedrīkstētu pārvērst par nodedzinātu mežu aiz sevis. Atcerēsimies, ka ugunsnedrošajā laika posmā mežos ir aizliegts kurt ugunskurus ārpus speciāli tam ierīkotām vietām, kā arī atstāt tos bez uzraudzības, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus, braukt ar mehāniskajiem transporta līdzekļiem pa mežu ārpus ceļiem!

🧯🚒 Šodien Garkalnē aizdedzies mežs, kura dzēšanu apgrūtina karstais laiks un vējš. Atgādinām, ka Latvijā ir bijuši vairāki postoši ugunsgrēki, kas nes būtiskus zaudējumus valsts budžetam un tautsaimniecībai. Galvenais mežu ugunsgrēku iemesls Latvijā ir antropogēnie faktori, kas nozīmē cilvēku rīcības rezultātā izcēlušos ugunsgrēkus.

Video no Garkalnes (avots: Facebook, autors Mareks Motte)

🔥 Esi mežā, esi ļoti uzmanīgs!