Sākums
Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Piesakies apmācību programmai “Starptautiska maza mēroga mežsaimniecība 1”

Piesakies apmācību programmai “Starptautiska maza mēroga mežsaimniecība 1”

Linneja universitāte no Zviedrijas sadarbībā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti šogad jau otro reizi programmu īsteno Latvijā. Sākotnēji programma izveidota un pielietota Zviedrijas meža īpašniekiem, apmācot vairāk nekā 42 000 meža īpašniekus. Arī Latvijas Meža īpašnieku biedrība piedalās programmas īstenošanā, piesaistot mērķa auditoriju un izveidojot dalībnieku grupu. 

Dalībniekiem no septembra līdz decembrim būs iespēja izglītoties trīs programmas apmācību moduļos saistībā ar meža ekoloģiju, meža uzmērīšanu, mežsaimniecību un mežizstrādi. Apmācību procesā dalībniekiem būs lekcijas, praktiskās nodarbības mežā, ieskaites un pašmācību ceļā jāveic dažādi uzdotie mājasdarbi savā vai uzņēmuma meža teritorijā. Lai pabeigtu apmācības, jāapmeklē visas lekcijas un praktiskās nodarbības mežā, sekmīgi jānokārto trīs ieskaites, jāizpilda visi uzdotie mājasdarbi. Apmācību programmu pabeidzot, iespējams saņemt Linnejas universitātes sertifikātu. 

  • Pirmais apmācību modulis - meža ekoloģija 

Norisināsies 15.-16.septembrī. Izvēlētais apmācību objekts ir MPS zinātnes un mācību atbalsta centrs "Mežmāja", Talsu pusē. Visi moduļi ir divu dienu praktiskās un teorētiskās apmācības kādā no objektiem visā Latvijā. Katra moduļa pirmajā dienā notika iepriekšējā moduļa eksaminācija.

  • Otrais apmācību modulis - meža uzmērīšana 

Norisināsies 13.-14.oktobrī. Tas norisināsies Jelgavā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultātē un MPS Jelgavas meža novada objektos. Diena iesāksies ar meža ekoloģijas moduļa eksamināciju. Eksaminācija notiks mežā, kas tika apgūtas no iepriekšējā moduļī. 

  • Trešais apmācību modulis - mežsaimniecība un mežistrāde

Norisināsies 24.-25.novembrī. Šis apmācību modulis mežsaimniecība un mežistrāde norisināsies MPS zinātnes un mācību atbalsta centrā "Vētraine" Madonas pusē ar fokusu uz mežkopību un mežizstrādes procesiem.

Apmācību pamatā ir meža īpašnieks - cilvēks, kuram ir savs mežs, iespēja veikt un saprast, kā plānot meža apsaimniekošanu atbilstoši savām vērtībām. 

Apmācības ir bez maksas, izņemot transporta izdevumus nokļūšanai uz un  no apmācību vietas, kā arī nakšņošana. 

Pieteikšanās līdz 17.04.2023 un reģistrēšanās šajā vietnē: www.lnu.se 

Esam sagatavojuši informatīvos materiālus PDF un video formātā, atvieglojot reģistrēšanas procesu Linnejas universitātes mājas lapā. 

Neskaidrību un papildus informācijas gadījumā, rakstiet un zvaniet (Sigita Alksne, 26814105, sigita.alksne@mezaipasnieki.lv).