Sākums
Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Pirmsvēlēšanu diskusija

Pirmsvēlēšanu diskusija

Informācija medijiem
2022.gada 7.septembrī

Šodien Latvijas meža īpašnieku biedrības kopsapulcē notiks politisko partiju pārstāvju iztaujāšana par jautājumiem, kas svarīgi meža īpašniekiem un arī visai meža nozarei. Saistībā ar ģeopolitisko situāciju un Eiropas Savienības Zaļā kursa uzstādījumiem, meža nozare saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem. No vienas puses jāražo vairāk koksnes gan, lai nodrošinātu enerģētisko neatkarību un materiālu neatkarību, savukārt Zaļais kurss paredz ierobežot mežsaimniecisko aktivitāti. Liela nozīme būs jaunās valdības lēmumiem par to – kā saimniekosim un kā izmantosim mūsu resursus.

Dalību diskusijā apstiprinājuši šādu politisko spēku pārstāvji:

Apvienotais saraksts – Edvards Smiltēns

Attīstībai/Par – Madars Lasmanis

Konservatīvie – Jānis Cielēns

Jaunā Vienotība – Raimonds Čudars

Nacionālā apvienība – Jānis Eglīts

Progresīvie – Edmunds Cepurītis

Saskaņa – Jānis Tutins

Zaļo un zemnieku savienība – Viktors Valainis  

Latvijā ir ap 120 tūkstoši meža īpašnieku, kas ir liela sabiedrības daļa, un kas apsaimnieko 4.daļu valsts teritorijas. Meža īpašniekiem ir vairāki svarīgi jautājumi, par kuriem būs jālemj nākamai valdībai, tai skaitā jaunu aizsargājamu teritoriju veidošana privātās zemēs, kompensāciju jautājums, meža apsaimniekošanas nosacījumi saimnieciskos mežos, atbalsts zinātnei, nākamā perioda atbalsta pasākumi mežsaimniecībai, u.c.

 

Latvijas Meža īpašnieku biedrība ir lielākā meža īpašniekus un apsaimniekotājus pārstāvošā organizācija, kas apvieno fiziskas un juridiskas personas. Biedrības mērķis ir Veicināt ilgtspējīgas un ekonomiski efektīvas mežsaimniecības attīstību Latvijā.

Informāciju sagatavoja Aiga Grasmane 29421875